Anasayfa » Yazılar » Özel Dersin Yararları
Özel Dersin Yararları

Özel Dersin Yararları

ÖZEL DERSİN FAYDALARI NELERDİR? (S.O.S.)

S.O.S nedir? S.O.S uluslar arası acil yardım çağrısının kısaltılmasıdır. Acil yardıma ihtiyacı olan bir hasta,felaketzede veya engin okyanuslarda büyük dalgalarla boğuşan bir gemi mürettebatının dünyaya gönderdiği bir yardım iletisidir.
Herkesin herhangi bir anda,herhangi bir sebepten dolayı diğer insanlardan veya uzman kişilerden yardım talebi olabilir. Yoğun bir sınav hazırlığında olan bir öğrenci de aslında dalgalrla boğuşan bir gemi gibidir. Bazen o sınavlar öğrencinin üzerine o kadar yoğun gelir ki,konular o kadar birikir ki öğrencinin bir uzman yardımına ihtiyacı olur. Burada butik dershane,özel ders öğretmeni ve birebir yardım öğrencinin S.O.S çağrısına en rahat yanıt verebilecek kaynaklardır.
Peki neden özel ders?
Her şeyden önce öğrencinin eksikliklerinin ve zorlandığı yerlerin en rahat belirlenebileceği ders türü özel derstir. Sınıftaki öğrenci sayısının çokluğu,öğrencinin anlamadığı yerleri belirleme hususunda zorluk çıkardığı gibi öğrencinin istediği nitelikte cevap almasına da uygun olmayabilir. Özel ders bu açıdan öğrencinin sorularına en rahat cevap bulabileceği yerdir.
Öğrencinin başarılı olması için gerekli zeminlerden biri de öğrenci-öğretmen iletişimidir. Özel ders öğretmeninin öğrenci ile kuracağı sevgi-saygı ve arkadaşlık köprüsü öğrencinin dersi sevmesi ve daha çok çalışmasını sağlayan en önemli etkendir.
Özel dersin en yararlı olduğu yönlerden biri de zaman ayarlamasının rahat yapılabilmesidir. Butik dershanemizde öğrencilerin istediği zaman diliminde istediği dersleri alabilmesi,kendilerine ayıracakları zamanı da belirlemeyi kolaylaştırmaktadır. Kısa zaman diliminde az ve geniş bilginin verilmesi ise en büyük kazançtır. Öğrencinin seviyesine uygun kapsamlı örneklerin özel ders öğretmeni tarafından bu zaman diliminde verilmesi en önemli faydalardandır.
Mete YİĞİT