Anasayfa » Yazılar » Gardiyan Anne Babalar

Gardiyan Anne Babalar

Gardiyan Anne Babalar

Başlığım sizi biraz şaşırtmış olabilir ama yazımı okuduğunuzda ne kadar doğru bir tespit olduğuna siz de katılacaksınız.

Halk arasında büyüklerimizin her zaman söylediği sizin de eminim ki çok duyduğunuz bir söz vardır: “Torun evlattan tatlıdır” . Gelin bu söz üzerine biraz düşünelim. Çocuk yetiştirirken anne babaya düşen birçok görev ve sorumluluklar vardır. Biz ebeveynler evlatlarımızın ahlakından terbiyesine, eğitiminden geleceğine kadar birçok konuda sorumluluklar taşıyoruz. Bu sorumlulukların ağırlığı altında ne yazık ki birçok güzelliği de kaçırıyoruz. Üzerimizde hissettiğimiz bu ağır yükle anne babalığı bir kenara bırakıp çocuklarımızın gözünde gardiyan haline gelebiliyoruz. Oysa ki dede ve ninelerimiz tüm bu yüklerden arınmış olarak onlarla sevgi dolu bir iletişim içinde vakit geçiriyorlar. Bizse çoğu zaman “Dersini yaptın mı? Ödevin bitti mi? Sınavdan kaç aldın?” gibi sorularla çocuklara gayet itici gelen bir tarzda onlarla iletişim kuruyoruz. Ya da iletişim kurduğumuzu zannediyoruz. Evet, bu konuların takip edilmesi gerekiyor ama bu takip sonucu çocuklarımızla bağlarımız da kopma noktasına gelebiliyor. İşte hemen hemen birçok ebeveynin yaşadığı ikilem! Peki ne yapacağız?

Bu noktada bizler sizi bu ağır yükten kurtaracak çocuğunuzla bağınızın daha sevgi dolu olmasını sağlayacak DTS yani Ders Takip Sistemini sunuyoruz . Sizin için çocuklarınızın derslerini takip ediyor ihtiyaç duyduğu alanlarda gerekli destekleri almasını sağlıyoruz. Böylece çocuğunuz hem uzman kişiler tarafından takip ediliyor hem de eğitimindeki her basamağı tam ve eksiksiz bir şekilde çıkması sağlanıyor. Size de çocuğunuzla güzel vakit geçirerek onun başarılarının tadını çıkarmak kalıyor.