Anasayfa » Yazılar » Eyvah Çocuğum Ders Çalışmıyor!

Eyvah Çocuğum Ders Çalışmıyor!

Eyvah Çocuğum Ders Çalışmıyor!

Birçok ebeveynin kullandığı ortak cümlelerden biridir sanırım “Çocuğum ders çalışmıyor!”. Oysaki hepimiz çocuklarımızın okuldan gelip derse oturmalarını ve sınıflarının en başarılı öğrencileri olmalarını isteriz. Bunu istemek kolay olsa da gerçekleştirmenin pek de kolay olmadığını kendi öğrencilik yıllarımızdan da biliriz. Hele de yoğun bir müfredatın ve oldukça ağır konuların işlendiğini düşünürsek.

Veliler çocuklarının bazı derslerdeki başarılarının düşük olmasını o derse ilgisinin olmayışını sebep gösterse de aslında gerçek bundan biraz farklıdır. Hepimiz şöyle bir geçmişimize baktığımızda sevdiğimiz derste başarılı olmaktan ziyade gerçekte başarılı olduğumuz dersleri sevdiğimizi görürüz. Çünkü insan mutluluk temelli bir varlıktır. Başarı insana kendini iyi hissettirir ve güven verir. Ve başarılı oldukça da mutlu olur. Bilgi başarıyı, başarı güveni getirir. Dolayısıyla çocuğumuzun okula ilgisizliği, dersleri sevmeyişi ya da ders çalışmak istemeyişi hep bu başarısızlıkların doğurduğu bir sonuçtur. Aslında çocuklarımızın gerekli desteği aldıktan sonra ders başarılarının artmasıyla okulu ve çalışmayı daha da çok seveceğini göreceksiniz.

Eğitimin üst üste binen bir bina olduğunu düşünürsek başlarda yerine oturtulmamış bir tuğlanın sonuna kadar sorun çıkaracağını ve bu binaya da güvenilmeyeceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

Evet, ne yazık ki çocuklarımızdan çok şey beklerken onları tüm bu sorunlarda yalnız bırakıyoruz. Halbuki küçük yaşlardan itibaren her zorlandığı noktada destek gören bir öğrenci güvenli ve sağlam adımlarla ilerler. Ve başta söylediğim gibi de bilgi başarıyı başarı güveni getirir.

Çocuklarımızın öğrenim hayatlarında daha başarılı olmalarını istiyorsak onlardan bu desteği esirgememiz gerekiyor. Uzman öğretmen kadromuzla bizler bu desteği sizlere en kaliteli bir şekilde sunarak öğrencilerimizin başarılarını daha da ileri seviyelere çıkarmaya hazırız.